More selected projects

Grotniki, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt architektoniczny domu i wnętrz 
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2013
Powierzchnia: 450m2
Lokalizacja: Grotniki, Polska

"Private house" - sama nazwa mówi o oczekiwaniach  inwestora. Główne wytyczne to: dom parterowy o minimalistycznej zwartej formie - "otwartej" tylko dla właścicieli, dla ktorych ten dom ma być azylem.

Duże przeszklenia otwierają się tylko na wewnętrzne patia co daje maksymalne poczucie prywatności, a o taka rozwiązanie właśnie chodziło. Klient zafascynowany betonową architekturą nie miał również wątpliwości co do materiału, z którego ma powstać jego dom.

Ascetyczna forma zewnętrza idzie w parze z minimalistyczna bielą i czernią. Są to główne, a w zasadzie jedyne kolory, które tworzą architekturę wnętrza. Pozostawiono również betonowy sufit, w którym wcześniej przewidziano miejsca montażowe dla lamp. Na podłodze zastosowano białą żywicę epoksydową, którą w przestrzeni salonu przykryto jasnym dywanem. Ciemne drewno, dywany, zasłony, wykładziny oraz oświetlenie dekoracyjne ocieplają sterylny charakter, a dwustronny kominek otwiera się jednocześnie na salon i jadalnię. Duże przestrzenie, minimum sprzętów i dodatków oraz jakość materiałów powoduje, że wnętrze nie jest przeładowane, a duża ilość zabudowanych i ukrytych w ścianach szaf podnosi funkcjonalność wnętrza.