More selected projects

Warszawa, PL
Mieszkanie na os.Marina Wilanów

Zakres opracowania: Projekt wnętrz mieszkania
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt i realizacja: 2013/2014
Powierzchnia: 57m2
Lokalizacja: Warszawa, Polska

Bazą do projektu jest biel. Kolor pojawia się tutaj jedynie jako akcent. Biorąc pod uwagę niewielki metraż mieszkania dobór jasnych barw działa korzystnie dla odbioru przestrzeni.

Mieszkanie składa się z otwartej przestrzeni mieszczącej funkcje dzienne – salon, kuchnię, jadalnię i miejsce do pracy. Przy wejściu znajduje się łazienka, do której drzwi ukryliśmy w powierzchni lustra – turkusowy frez w drzwiach, a jednocześnie uchwyt zdradza ich lokalizację i tworzy kolorystyczny akcent kompozycyjny.

Dodatkowo wydzielona została sypialnia, do której prowadzą drzwi pivotowe – gdy są zamknięte sprawiają wrażenie przedłużenia bryły kominka, natomiast kiedy je otworzymy, łączymy sypialnię z salonem, a drzwi przypominają wolnostojącą bryłę.

Kolor pojawia się na wyspie – od strony salonu i po bokach wykończyliśmy ją jasnym, dębowym fornirem. Akcent czerni i grafitu zastosowaliśmy w salonie oraz w sypialni. Turkus to cecha charakterystyczna łazienki – oprócz frezu w drzwiach występuje on też na baterii prysznicowej i w mocowaniu lampy. Charakteru i klasy dodaje zastosowany tam również biały marmur Calacatta.

Lampy materiałowe oraz zwiewne zasłony przełamują czysty, chłodny minimalizm wnętrza i tworzą przytulny akcent.

Miło nam poinformować, że Inwestorzy zlecili nam niedawno projekt wnętrz ich nowego domu o pow. 250m2.