More selected projects

Weert, BE
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt i realizacja: 2017
Powierzchnia: 220m2
Lokalizacja: Weert, Belgia

Młode małżeństwo z dwójką dzieci. Belgowie, którym spodobały się prace KUOO ARCHITECTS. Temat idealny – prostota i minimalizm. Stonowana kolorystyka: biele, szarości i czerń. Jedynie w pokojach dzieci pojawiły się kolory. Nie nachalnie ale zdecydowanie weryfikując do kogo, który pokój należy. W holu domowników witają spektakularne białe schody. Najczystszy minimalizm. Biel rozjaśnia hall, do którego nie ma dostępu światło dzienne. Po prawej stronie od wejścia znajduje się salon, w którym króluje jedna z naszych uubionych sof, ponadczasowe stoliki, mięsisty dywan. Na wprost kanapy na jednej ścianie znajduje się otwarte palenisko, a nad nim zamykana przestrzeń na telewizor. W całym domu bardzo ważną funkcję pełni odpowiednio dobrane światło.

Kuchnia jest jednocześnie otwarta i zamknięta na salon. Łączy je jedna przestrzeń ale nie jest ona widoczna z kanapy. Proste zabudowy meblowe przechodzą płynnie z hallu, przez salon, do jadalni i kuchni. Centralnym miejscem w kuchni jest wyspa połączona ze stołem jadalnianym. Każdy element w tym domu jest funkcjonalny i prosty. Dodatkowo łączy je najwyższa jakość. 

We wszystkich pomieszczeniach mamy taki sam materiał na podłodze: szary beton. Ciepły i miły w dotyku. Głowna sypialnia i łazienka nie odbiegają stylem od parteru. Prostota ponad wszystko. Duże przeszklenia. Klimatyczne oświetlenie. W łazience jak najmniej elementów. Dzięki temu nadal pozostaje jasna i przestronna.  W pokoju dziewczynki zdecydowaliśmy się na elementy w kolorze pudrowego różu, a w pokoju chłopca – granat. Chłopiec jest fanem „Star Wars” dlatego też pojawiła się lampa księżyc, która w nocy daje poczucie przebywania w innej galaktyce. 

INNE PROJEKTY