More selected projects

Warszawa, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2016
Powierzchnia: 300m2
Lokalizacja: Warszawa, Polska

Jest to dom bardzo przestronny, składający się z otwartych przestrzeni, wysokich i szerokich przeszkleń, które idealnie eksponują klimat wnętrza utrzymanego w ciemnej kolorystyce. Szlachetna czerń i delikatna szarość  połączone z ciemnym drewnem dają tło wysokiej jakości meblom i innym elementom wyposażenia.

Projekt architektoniczny bryły przewidywał zastosowanie na elewacjach pionowych, smukłych paneli. Motyw ten postanowiliśmy wykorzystać również we wnętrzu jako wykończenie ścian i zabudów meblowych oraz w układzie poziomym w postaci drewnianych  żaluzji.

Marzeniem Inwestora było duże akwarium morskie. Wbudowaliśmy je w zabudowę meblową salonu tworząc dla niego panoramiczne, barwne tło. Na prostopadłej ścianie natomiast znajduje się kominek i miejsce na drewno ukryte za zabudową meblową.

Schody na piętro mają bardzo lekką formę – zostały oparte na konstrukcji stalowej, wykończonej drewnem. Jednym z dominujących materiałów jest czarny marmur z białymi „żyłami” co jeszcze bardziej podkreśla charakter wnętrza.

Sypialnia, garderoba i łazienka przenikają się ze sobą, wydzielone jedynie szklanymi, przyciemnianymi drzwiami suwanymi. Łóżko z charakterystyczną ramą wybija się na tle jasnej drewnianej ściany. Reszta pomieszczenia stawowi tło – czarne zabudowy oraz wykończenie łazienki wyciszają ułatwiając relaks.

Dzięki oświetleniu dekoracyjnemu oraz dodatkom takim jak lniane, ciężkie zasłony, czy wiklinowe kosze wnętrze nabiera przytulnego charakteru.