More selected projects

Tuluza, FR
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2015/2016
Powierzchnia: 330m2
Lokalizacja: Tuluza, Francja

Dom we Francji to przykład minimalistycznego, monochromatycznego wnętrza. Charakterystyczną cechą jest wykończony drewnem czarny sufit.

W tym domu króluje czerń. To właśnie jej wnętrze zawdzięcza swój oryginalny, przyciągający uwagę charakter. Ciemny kolor idealnie współgra z ciepłym światłem lamp dekoracyjnych, wydobywa niuanse wykorzystanych materiałów i dodaje elegancji. Kolorystyka powiela się na wszystkich trzech kondygnacjach budynku.

Parter budynku to pomieszczenia funkcji dziennej – salon połączony z jadalnią i kuchnią, pokój gościnny/gabinet z własną łazienką oraz wc dostępne z korytarza.

Od strony ogrodu zlokalizowaliśmy najważniejsze strefy – elewacja jest tam prawie całkowicie przeszklona przez co mieszkańcy mają przepiękny widok i wyjście na taras będący przedłużeniem części wypoczynkowej.

Część komunikacyjna oddzielona jest od reszty mieszkania ścianą kominową z panoramicznym tradycyjnym, kominkiem, przeszklonym z trzech stron, dającym wgląd z salonu na korytarz. Ważnym elementem jest tu ażurowa klatka schodowa. Prowadzi ona na piętro, gdzie mieści się sypialnia właścicieli połączona z salonem kąpielowym, pokój dziecka i jego łazienka.

Jasny i zdecydowany kolor pojawia się jedynie w dwóch ostatnich pomieszczeniach należących do młodego fana lego.