More selected projects

Pabianice, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2014
Powierzchnia: 220m2
Lokalizacja: Pabianice, Polska

Monochromatyczne wnętrze domu w Pabianicach to przestrzeń, w której zamieszkało młode małżeństwo wraz ze swoim synkiem. Zbieżne z naszym upodobanie klientów do czerni i bieli pozwoliło stworzyć eleganckie minimalistyczne wnętrze o wyraźnym charakterze.

Parter domu to otwarta przestrzeń, w której pomieszczenia o różnych funkcjach zostały symbolicznie oddzielone od siebie wolnostojącymi bryłami - klatką schodową, znajdującą się w centrum wnętrza, oraz podwieszonym kubikiem z telewizorem, sygnalizującym podział między salonem, a jadalnią. Wszystkie przestrzenie jednak wzajemnie się przenikają i wizualnie dopełniają.

Wybarwione na czarno drewno to materiał przewodni - spoiwo stylistyczne, powtarzające się w całym domu. Pozostałe elementy oscylują w bieli i odcieniach szarości. Przełamaniem tego gradientu kolorystycznego są lampy dekoracyjne ocieplające wnętrze. Sposób ich wyeksponowania przywodzi na myśl rzeźby – przestają one, zatem być tylko i wyłącznie praktycznym elementem wyposażenia, a zaczynają tworzyć wyjątkową dekorację domu.

Sypialnia na piętrze powiela wybory kolorystyczne z parteru. Kontynuując myśl otwartych przestrzeni, ona również została oddzielona od przylegającej do niej łazienki w taki sposób, aby mogły się ze sobą łączyć. Przesuwne szklane drzwi pozwalają na zlikwidowanie bariery optycznej odsłaniając przestronną łazienkę, która w ten sposób stała się pokojem kąpielowym.