More selected projects

Luksemburg, LUX
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt i realizacja: 2016
Powierzchnia: 250m2
Lokalizacja: Luksemburg, Luksemburg.

Charakter wnętrz tego domu jest mocno związany z nowoczesną, modernistyczną bryłą budynku. Występujące tu liczne przeszklenia okienne wprowadzają wiele światła do pomieszczeń, a otwartą przestrzeń podkreśla pojawiające się w niedużej ilości wyposażenie.

Na wprost wejścia znajduje się dwukondygnacyjne okno z otwarciem na ogród. Daje ono efekt transparentności budynku. Na jego tle znajduje się reprezentacyjny stół oraz wysoka, sięgająca drugiej kondygnacji lampa wypełniająca „pustkę” nad jadalnią. Elementy te specjalnie wybrano ażurowe, aby tego szczególnego widoku nie zasłaniać.

Salon jest miejscem typowo wypoczynkowym z przestronną kanapą zwróconą częściowo w stronę ogrodu, częściowo w stronę kominka i ukrytego w zabudowie meblowej TV. Jest tez miejsce, gdzie również w ażurowym fotelu, patrząc na ogród można poczytać książkę. Zamiast zasłon, czy rolet zastosowano ruchome panele meblowe, którymi można zasłonić okna.

Kuchnia, również otwarta na ogród, wydzielona została od reszty domu prostą wyspą i minimalistycznymi hokerami.

Wykończony fornirem kubik z biblioteką po prawej stronie od wejścia kryje w sobie spiżarnię oraz garderobę.

Na parterze znajduje się jeszcze mała toaleta gościnna oraz gabinet, do którego prowadzą przesuwne drzwi z przyciemnionego szkła.

Na piętro składa się korytarz pełniący również funkcje biblioteki, sypialnie dzieci oraz sypialnia główna stanowiąca odrębną przestrzeń prywatną połączoną z garderobą i wygodnym pokojem kąpielowym. Piętro drugie to miejsce odpoczynku z salą telewizyjną oraz biblioteką i siłownią.

Wszystkie kondygnacje łączy klatka schodowa zamknięta szklaną ścianą.