More selected projects

Łódź, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2014
Powierzchnia: 180m2
Lokalizacja: Łódź, Polska

Wnętrze domu w Łodzi o powierzchni 180m2 to połączenie prostoty minimalizmu i ciepła Skandynawii.

W projekcie dominują naturalne materiały - drewno i kamień, które stanowią stonowane tło dla pozostałych elementów wnętrza. Przełamaniem kolorystycznym jest pojawiający się akcentowo w całym wnętrzu kolor musztardowy.

Sercem domu jest otwarta przestrzeń salonu połączonego z jadalnia i kuchnią. Wszystkie strefy łączy duże, otwarte palenisko przywodzące na myśl naturalne ognisko. Usytuowana centralnie jadalnia jest typowym miejscem spotkań - poza różnorodnymi krzesłami znajdziemy tu ławę z miękkimi poduszkami, przy której można zjeść, ale także odpocząć, czy poczytać książkę. Jadalnię podkreślają oversize’owe lampy, nadające przestrzeni wyrazisty charakter.

Rodzinnym czy towarzyskim spotkaniom sprzyja także kuchnia z wyspą skierowaną na jadalnię, gdzie można jednocześnie przygotowywać posiłki i rozmawiać z resztą domowników.

Sofa skierowana na dwie strony tworzy strefę wypoczynku przy kominku dając równocześnie wgląd w ogród - ten salon jest stworzony do spędzania niespiesznych, rodzinnych wieczorów.

Piętro to przede wszystkim duża sypialnia połączona z łazienką - pomieszczenia oddzielają od siebie jedynie szklane drzwi przesuwne. Łazienka jest, więc częścią sypialni i ma charakter salonu kąpielowego.

Klatka schodowa jest wykończona drewnianą mozaiką, która poprzez nierównomierną intensywność nadaje lekkości oraz pełni rolę przejścia materiałowego między schodami a białą ścianą. Materiałowe lampy nad schodami tworzą ciepły akcent i wizualnie obniżają wysoką przestrzeń.

Wnętrze ma bardzo przytulny i rodzinny charakter.