More selected projects

Łódź, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2016
Powierzchnia: 280m2
Lokalizacja: Łódź, Polska.

Dom o powierzchni 280m2 położony w spokojnej, parkowej dzielnicy Łodzi. Jego wnętrze to połączenie kontrastów i odważnych decyzji odzwierciedlające silne osobowości właścicieli.

Duże przeszklenia okienne w elewacjach otwierają widok na ogród, spektakularnie doświetlają wnętrze i sprawiają, że staje się ono jeszcze bardziej przestronne. Projekt aranżacji wnętrz miał za zadanie wzmocnić ten efekt i maksymalnie wydobyć przestrzeń. Jednocześnie mogliśmy sobie pozwolić na wykorzystanie czerni, bez obaw o optyczne pomniejszenie wnętrz. Wysokość w salonie podkreślają duże ażurowe lampy unoszące się nad strefą wypoczynkową z ogromną kanapą i pufami. Charakter lamp koresponduje z muralem autorstwa Joanny Małeckiej „SHLAGart” tworzącym dominującą dekorację salonu. Panoramiczny kominek, obłożony płytami z surowego betonu, oddziela salon od umieszczonej na tyłach biblioteki, utrzymanej w bardzo klasycznej formie z meblami z ciemnego drewna i pikowanymi tapicerowaniami.

Strefa wejściowa oraz kuchnia dzięki zastosowaniu czarnych materiałów wykończeniowych tworzą formalnie „ramę”, oddzielającą funkcję salonu od kuchni. Stanowią też tło dla przestrzeni wypoczynkowej, dzięki czemu wychodzi ona na pierwszy plan.

Sypialnia jest monochromatyczna, utrzymana w odcieniach szarości, czerniach i bielach. Ponad trzymetrowe łóżko nadaje charakter wnętrzu sypialni, a połączenie jej z łazienką w formie Spa – z wanną na podeście, z widokiem na ogród, z dużą ilością nastrojowego światła – gwarantuje maksymalny relaks.

Bardzo dużą rolę we wnętrzach tego domu pełni światło dodatkowe i dekoracyjne. Podkreśla elegancję wykorzystanych materiałów i dodaje ciepłego koloru, które w połączeniu z czernią tworzy niepowtarzalny charakter wnętrza.