More selected projects

Haga, NL
Dom szeregowy

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu szeregowego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2013
Powierzchnia: 105m2
Lokalizacja: Warszawa, Polska

Wnętrze oparte na trzech kolorach – bieli, czerni i ciepłym naturalnym drewnie. Kontrastowe, minimalistyczne wnętrze z graficznym zacięciem.

Dom z charakterem, położony w stylowej dzielnicy domków szeregowych w Hadze. Każda z trzech kondygnacji ma niewielki metraż, co pozwala na przydzielenie im odrębnych funkcji. Na parterze – z dostępem do niewielkiego ogrodu – znajduje się strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią. Poziom wyżej mieści się strefa nocna z sypialnią gospodarzy, garderobą i łazienką. Znajdziemy też tutaj pokój dla gości i niewielkie wc. Poddasze to królestwo dzieci – są tam ich dwa pokoje z lukarną w dachu i widokiem na okolicę oraz osobna łazienka.

Salon stanowi wspólną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Zabudowa meblowa ujęta jest w sposób bryłowy, oddziela od siebie przestrzenie o różnych funkcjach i wzajemnie ze sobą koresponduje.

Sypialnia oddzielona jest od garderoby niepełną ścianą z zabudową meblową z biokominkiem.

Duży miękki fotel wprowadza oryginalny akcent i przełamuje prostotę wnętrza.

W pokojach dzieci mamy zastrzyk koloru – dywany w kolorze nasyconego granatu ożywiają wnętrze i są świetnym miejscem do zabawy dla maluchów.