More selected projects

Działoszyn, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2016
Powierzchnia: 320m2
Lokalizacja: Działoszyn, Polska.

Art: Anna Halarewicz

Podstawową wytyczną inwestorów było stworzenie bardzo jasnego wnętrza o stonowanej kolorystyce. Połączyliśmy więc bielone drewno z jasną szarością i beżem. Oprócz tego zaproponowaliśmy jednak coś z „pazurem” dla wydobycia charakteru - akcenty kolorystyczne w różu i pomarańczu.

Zamknięty szklanymi, przesuwnymi drzwiami przedsionek ukazuje widok na wysoki na dwie kondygnacje hall z klatką schodową. W przestrzeni tej wykorzystaliśmy trzy bryły – „żyletki” ze stali malowanej proszkowo na szaro. Wyznaczają one granice biegu schodów oraz sąsiadującej z nimi biblioteki. Trzecia stanowi tło dla strefy wypoczynku z pufami i plisowanymi, wiszącymi lampami. Zza elementów stalowych wydobywa się delikatne, ciepłe rozproszone światło.

W dalszej części domu znajduje się przestronna kuchnia, jadalnia oraz połączony z nimi salon. Biała wyspa i zabudowa kuchni zdają się zanikać w tej przestrzeni kierując uwagę ku pokojowi dziennemu. Jest to serce domu z bardzo dużą kanapą z widokiem na ogród, TV i charakterystyczny, niski, panoramiczny kominek. Na pierwszy plan wychodzą tu obrazy Anny Halarewicz z odważnymi pasmami różu i pomarańczu. Korespondują z nimi drewniane lampy podłogowe z odpowiadającymi im kolorystycznie wnętrzami abażurów.

Róż pojawia się odważnie w jednej z łazienek – w postaci różowego lustra na całą wysokość pomieszczenia.

W drugiej części domu znajduje się główna sypialnia z garderobą i łazienką, do której prowadzą wykończone drewnem drzwi piwotowe. Łazienka to połączenie drewna i betonu z akcentem koloru pomarańczowego.

Na piętrze mieszczą się pokoje dziecięce oraz łazienka. Pomieszczenia są duże – nie zabraknie w nich miejsca do zabawy. Zabudowy łóżek zostały przedłużone na sąsiednie ściany i pełną funkcję siedzisk wyłożonych poduszkami. Pokoje są zaaranżowane na zasadzie lustrzanego odbicia. Kolorystyka oraz dodatki z ulubionymi motywami dopasowane zostały do oczekiwań dzieci.