More selected projects

Magdalenka, PL
Dom jednorodzinny

Zakres opracowania: Projekt wnętrz apartamentu
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Projekt: 2015/2016
Powierzchnia: 350m2
Lokalizacja: Magdalenka, Polska

Jedna z największych rewolucji jakie przeprowadziliśmy. Inwestorzy kupili istniejący dom wykończony w stylu lat 90tych, zawierający wszystkie nowatorskie rozwiązania tamtych lat. Kolorowe przecierane stiuki, zaoblone narożniki ścian, luksfery, bogato zdobione sufity z lampkami halogenowymi to tylko kilka elementów, z którymi musieliśmy sobie poradzić. Zmiana była całkowita, a efekt końcowy pokazał zupełnie nowe oblicze wnętrza.

Wnętrze jest minimalistyczne, eleganckie ale przy tym bardzo przytulne, na co wpływa między innymi  kolorystyka i dobór materiałów. Znajdziemy tu szarości, czerń, biel i beże. Połączyliśmy też różnorodne faktury – beton, drewno, naturalne tkaniny, metal i szkło.

Funkcje podzielone są piętrami – na dole strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią, łazienką i gabinetem pełniącym również funkcję pokoju gościnnego. Piętro to sypialnia inwestorów z dużą garderobą i łazienką, sypialnia córeczki z oddzielną łazienką, pokój do ćwiczeń, SPA oraz pralnia.

Kuchnia z oknem od strony ulicy, oddzielona jest od jadalni zabudową meblową. Umieszczone w niej pionowe doświetlenia dają dużo klimatycznego światła. Z obydwu pomieszczeń mamy również wgląd w ogród dzięki dużym oknom tarasowym przy salonie. Kanapa jest centralnym miejscem w pokoju dziennym. Zaplanowana została w taki sposób, alby stworzyć dwie strefy wypoczynku – jedna z nich zwrócona jest w stronę telewizora i kina domowego, druga natomiast w stronę biokominka.

Całe piętro jest strefą relaksu. Już w samym korytarzu mamy dużą bibliotekę z miejscem do czytania wyłożonym poduszkami. Sypialnia ukryta jest za szklanymi drzwiami przesuwnymi. Po drugiej stronie korytarza, mamy przeszklone wejście do SPA, w którym znajduje się domowe spa.