More selected projects

Warszawa, NY
262 5th Avenue Apartament

Zakres opracowania: Projekt wnętrz
Biuro projektowe: KUOO ARCHITECTS

Obrazy: Joelle Somero

Projekt i realizacja: 2022
Powierzchnia: 300 m2
Lokalizacja: Nowy Jork, USA

 

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie przestaje zaskakiwać swoimi niezwykłymi budynkami i apartamentami. Jednym z nich jest 58-piętrowy drapacz chmur znajdujący się na Fifth Av, w centrum miasta. Apartament na jednym z najwyższych pięter tego budynku to marzenie każdego, kto chce poczuć klimat Nowego Jorku w najwyższym wydaniu.

Pierwsze wrażenie, jakie towarzyszy wchodzącemu do wnętrza, to zapierający dech w piersiach widok na metropolię, który rozciąga się ze wszystkich stron apartamentu. Niezależnie od pory dnia, otwarta przestrzeń dzienna gwarantuje niezapomniane doznania estetyczne i wspaniałe światło. Kuchnia, jadalnia, salon i salonik to jedna, idealnie zaprojektowana przestrzeń łącząca w swojej estetyce eleganckie elementy modernistycznej nowojorskiej architektury z charakterystyczną dla stylu skandynawskiego surowością.

Wszystkie elementy wykończenia wnętrza są starannie dobrane i zaprojektowane również z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców. Złota blacha, skóra, kamień naturalny, betonowa posadzka, surowe drewno - wszystko zostało precyzyjnie dobrze dobrane, aby stworzyć ciepłą, ale nowoczesną atmosferę. Czarne kontrastowe dodatki, miękkie dywany, piękne obrazy Joelle Somero dopełniają wnętrze.

Elementy, takie jak ławki przy oknach, pozwalają kontemplować NY, który jest wspaniały zarówno w dzień, jak i w nocy. Oświetlenie wnętrza koresponduje z miastem, które nigdy nie śpi, a światła zewnętrzne i wewnętrzne współgrają tworząc swoją własną narrację. Elementy kamienne i złote przenikają się w łazienkach, holach, klatce schodowej, a nawet w prywatnej windzie.

Górny poziom apartamentu to część prywatna. Sypialnia master, garderoba i łazienka zostały podzielone jedynie szklanymi ścianami, a prywatność gwarantują grube kotary. Okrągłe łóżko, a w jego osi okrągła wanna pozwalają na relaks i podziwianie widoku na miasto w tym samym czasie. Lustra dodatkowo potęgują to wrażenie.

Oba pokoje dziecięce z prywatnymi łazienkami zostały zaprojektowane zgodnie z charakterem całego apartamentu, a jedyną różnicą jest delikatnie wprowadzony kolor na meblach wolnostojących, które zawsze można zmienić na inny.

Ten apartament to oaza spokoju w centrum wielkiego miasta. Minimalistyczne, ale ciepłe wnętrze, szlachetne materiały i najlepsze wykończenie.