Pierwszym i najważniejszym etapem jest etap zapoznania się z Klientem, jego potrzebami, założeniami, marzeniami dotyczącymi przyszłego wnętrza. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad w formie ankiety, której celem jest zdobycie kluczowych wytycznych potrzebnych do rozpoczęcia projektu. Rozmawiamy o rzeczach przyjemnych jak kolorystyka, materiały i sztuka. Ale również rozmawiamy też o sprawach bardziej przyziemnych jak planowany budżet Klienta na tą realizacje. Tylko takie podejście gwarantuje stworzenie projektu wnętrz na miarę Klienta, jego potrzeb i jego kieszeni.

Przed rozpoczęciem pracy nad koncepcją wykonujemy dokładne pomiary wnętrza zwane inwentaryzacją oraz dokumentację fotograficzną. Jeśli inwestycja jest jeszcze w fazie projektowania bądź realizacji – pracujemy na przekazanych przez Inwestora projektach, a samą inwentaryzację wykonujemy jak tylko jest to możliwe aby sam projekt wykonawczy bazował już tylko na wymiarach faktycznych. 

Na podstawie inwentaryzacji bądź przekazanych projektów wykonujemy model 3d wnętrza, który staje się dla nas bazą do rozpoczęcia pracy nad koncepcją.

Na samym początku zastanawiamy się nad funkcjonalnością wnętrza i jak to wnętrze dopasować do przyzwyczajeń i wymagań Klienta. Analizujemy tryb życia rodziny. Prawo i leworęczność mieszkańców. Równocześnie myślimy nad tym jak poszczególne pomieszczenia ze sobą korespondują, przenikają się. To właśnie na tym etapie tworzymy architekturę wnętrza. Zazwyczaj powstaje kilka wariantów, a z Klientem omawiamy wszystkie wg nas logiczne rozwiązania. Prezentacja odbywa się na modelu 3d, który umożliwia poruszanie się we wnętrzu. Pomaga to Klientowi na zorientowaniu się w przestrzeni, łatwiej zrozumieć jej zależności i zorganizowanie. Na tym etapie model jest jeszcze uproszczony i monochromatyczny.

Po wybraniu ostatecznej wersji układu funkcjonalnego przechodzimy do tworzenia wizualizacji komputerowych, których zadaniem jest pokazać jak ma wyglądać inwestycja po zakończonym remoncie. Wybieramy konkretne meble, oświetlenie, kolorystykę i materiały. 

Po zaakceptowaniu koncepcji przechodzimy do szczegółowego kosztorysu. W tym dokumencie Klient otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące całkowitego wyposażenia oraz ich cen. Ważne jest to, że cała koncepcja od początku powstaje w założeniu znanego nam budżetu. Kosztorys jedynie to uściśla. 

Po zaakceptowaniu koncepcji i kosztorysu wykonujemy szczegółowy projekt wykonawczy, który zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne ekipie wykonawczej oraz stolarzowi. Jesteśmy do dyspozycji dla wszystkich innych projektantów ( klimatyzacja, systemy inteligentne, nagłośnienie, etc ), którzy są współtwórcami całego projektu.  Wspólnie wypracowujemy kompromisy i dążymy do najlepszych rozwiązań. Projekt wykonawczy przekazujemy w postaci Książki Projektowej w dwóch egzemplarzach wraz z wersją elektroniczną wszystkich dokumentów.

Standardowo sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi.

W ciągu wielu lat współpracy z niezliczoną ilością podwykonawców polecamy naszym Klientom już tylko tych sprawdzonych, na których możemy polegać, a jakość ich usług jest najwyższa. Dla naszych Klientów koordynujemy zamówienia i dostawy z Polski i zagranicy.

Jesteśmy niezmiennie wzruszeni kiedy możemy wraz z Klientem, wszystkimi projektantami i podwykonawcami zamknąć front robót i podziwiać naszą wspólną pracę.  Nasze projekty są dla nas jak nasze dzieci – cieszymy się jak rosną (choć, tak jak i przy dzieciach, nie zawsze jest to tylko niczym niezmącona radość ), jesteśmy dumni jak się spełniają, a Klienci są zadowoleni.